Ev Salonu Dekorasyonu Örnekleri

Evlerimizde geçirdiğimiz vakti göz önünde bulundurursak aktif olarak en çok vaktimizin geçtiği yerlerin başında salonlar ya da diğer bir deyişle oturma odaları gelir. Dolayısıyla burada da salon dekorasyonunun önemi ortaya çıkar. Salon dekorasyonu konusunda herkes farklı fikirlere farklı zevklere sahip olabilir. Dekorasyon uzmanı ekibi olarak bizim amacımız örnekler ile fikirler vererek neler yapılabileceğini göstermektir. Gelelim sırasıyla inceleyeceğimiz ev salonu dekorasyonu örnekleri ‘ne;

Öncelikle inceleyeceğimiz dekorasyon fikirlerimizi 3 ana hatta ayırabiliriz.

1- Mobilyalar

2- Ana aksesuarlar

3- Küçük detaylar

 

geniş camlı salonlar

Ferah ve içinize aydınlatan bir salona sahip olmak istiyorsanız beyaz gibi aktif bir renk kullanın, salonunuz büyük olsun ve pencereleriniz de aynı oranda büyük olsun. Geniş mekan huzur verecektir.

çalışma odasnız yoksa kitaplık

Eğer bir çalışma odanız yoksa salonunuzun bir duvarını kitaplık olarak dekore edebilirsiniz.

duvarları doldurun

Eğer ki küçük bir salon ya da oturma odasına sahipseniz çok kaba , şişkin ve büyük ürünler kullanmayınız. Ortama ayak uydurabilecek ebatlardaki ürünleri tercih ediniz.

tasarıma göre avize

Tasarımınıza yani salon dekorasyonuna uygun avize ve aydınlatma ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sadece salon tasarımınızı tamamlamış olursunuz.  Abajurları da unutmayınız.

rahat mobilyalar

Berjer kullanabilirsiniz. İllaki salon mobilyanızın takım olmasına gerek yok. Zevkinize güveniyorsanız kendi takımınızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Risklidir ama doğru seçimler ile mükemmel tasarım ve farklılıklar yaratılabilir.

köşe takımı kullanın

L diye bilinen köşe takımları kullanabilirsiniz. Günümüzde koltuk takımı yerine salon için köşe takımları çok revaçtadır. Bir kısmının yatak olabilmesi ve altının bazalı olması özelliği fayda sağlayacaktır, bu özelliklere de köşe takımını alırken dikkat ediniz.

raf kullanın

Dekorasyon dilinize uygun raflar kullanın. Duvarları raf ya da tablolar ile doldurabilirsiniz. Ancak raf kullanırsanız üzerini muhakkak doldurun, boş bırakmayın.

orta sehpa

Orta sehpa kullanın. Cinsi, şekli, rengi tamamiyle mobilyalarınıza uygun olmalıdır.

 

 

orta sehpa yerine puf

Ya da orta sehpa yerine günümüzde yine çok revaçta olan puf da kullanabilirsiniz.

 


Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

saç dökülmesi